Plastická operace asijských víček

Cílem této specializované operace horních víček není jen jejich omlazení, ale hlavně zvýraznění a nabytí širšího a otevřenějšího pohledu.

Ceník

Často kladené dotazy

Tento zákrok se provádí tenkým řezem podél horního víčka tak, aby se vytvořil záhyb víčka.

K vytvoření dvojitého záhybu víčka se používají dvě hlavní chirurgické techniky. Operace asijských očních víček je velmi specifická a přizpůsobená přirozeným rozdílům v anatomii, osobním cílům a preferencím.

Při výběru nejvhodnější metody je třeba zohlednit individuální vlastnosti víček, jako je množství přebytečné kůže, tíha víček, asymetrie, ptóza, tvar očí a také požadovaný typ dvojitého víčka. Doporučený chirurgický postup k dosažení vašich konkrétních cílů a požadovaných výsledků bude podrobně probrán během úvodní konzultace.

Zákrok je vhodný pro klienty s asijským typem očí, kteří touží po otevřenějším, svěžejším vzhledu očí.

Před plastickou operací horních víček je potřeba předoperační vyšetření, které vám zajistí váš praktický lékař. Součástí tohoto vyšetření je laboratorní vyšetření krve, včetně hodnot srážlivosti, laboratorní stanovení hodnot funkce jater, obsahu minerálů apod. Zhodnocení činnosti srdce je potřeba jenom u výkonu v celkové anestezii, nebo u pacientů nad 40 let a u pacientů se srdečními potížemi.

Před operací nedoporučujeme užívat léky jako je Acylpyrin, Alnagon, Aspirin, Mironal, které mohou způsobit zvýšené krvácení během operace i po ní. Klienti, kteří užívají léky na ředění krve (např. Warfarin) by se měli o jejich dočasném vysazení poradit se svým ošetřujícím lékařem.

V den operace se dostavíte v domluveném čase na kliniku. Přinesete s sebou předoperační vyšetření, které musí obsahovat vyjádření praktického lékaře o způsobilosti k výkonu. Předoperační vyšetření nesmí být starší 14 dnů před výkonem.

Po pečlivém nákresu je proveden chirurgický řez tak, aby byl schován v kožním záhybu očního víčka a jizva tak zůstala krytá pod přirozenými kožními záhyby v orbitopalpebrální ryze horního víčka. Následně je poté odstraněn přebytek kůže, jemný proužek orbikulárního svalu. Po vypreparování tukových prolapsů je rána uzavřena pečlivým jemným intradermálním stehem. Na závěr se na ránu přiloží speciální náplasti.

Operace horních víček trvá přibližně hodinu.

Po plastické operaci víček jsou rány přelepené tenkou náplastí. Ihned po výkone klient odchází domů bez výrazně omezené schopnosti vidět. Nesmí ale řídit auto, proto doporučujeme, aby si zabezpečili doprovod domů. Před odchodem domů bude klient podrobně poučen o domácí pooperační péči.

V pooperačním období je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin. Nejvýraznější otoky mizí při důkladném chlazení během pár dnů. Do jednoho až dvou týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden je vhodné spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzikou aktivitu, která by mohla vyvolat zvyšování krevního tlaku.

Prvních 24 hodin je vhodné abyste si v domácí péči přikládali přes sterilní krytí studené obklady (chladící gely) a to v intenzitě 30 minut a pak 30 minut přestávka. V průběhu noci chladit nemusíte.

2. den - tenké elastické náplasti ponecháváte přilepené na kůži. Je důležité, aby se náplasti nenamočili po dobu 7 dnů a pokračujte v ledování přes vyžehlený kapesník tak aby náplasti zůstávali suché.

3. den po operaci je vhodné stále ledovat, ale už nemusíte v tak velké intenzitě. Po operaci vzniká na víčkách otok a modřiny, které přetrvávají 2-3 týdny. Je to přirozené nemusíte se strachovat.

7. den po operaci se dostavíte na kliniku ke vyndání stehů. Náplasti na víčkách musí vydržet až do vyndání stehů. Pokud se vám náplast odlepila dřív dostavíte se na kliniku ke přelepení. Po vyndání stehů již není nutno ledovat.

13. den od operace můžete začít s jemnou masáží jizev. Na jizvu citlivě zatlačíte špičkou prstu, tlakem působíte asi 30 sekund a potom prst posunete na jiné místo jizvy. Tímto způsobem promasírujete jizvu několikrát denně. Můžete použít mastný krém bez parfémů nebo olivový olej.
Po operaci byste se neměli vystavovat slunečnému záření po dobu 2-3 měsíců. A je vhodné si chránit víčka krémem s vysokým ochranným faktorem.

Nenáročnou tzv. kancelářskou práci může klient vykonávat již 3. den po operaci, je potřeba ale počítat s výrazným otokem a modřinami, které budou ještě přetrvávat po dobu přibližně 1-2 týdnů.
Konečný výsledek operace horních víček se hodnotí po 4-8 týdnech, kdy otok již úplně ustoupí a jizva téměř neviditelná.