Odstranění mimických vrásek pomocí botulotoxinu

Botulotoxin omezuje hybnost mimických svalů a tím také vzniku vrásek. Botulotoxin vrásky nejen vyhlazuje, ale zároveň představuje vynikající prevenci proti jejich vzniku. Aplikuje se tenkou jehlou (tzv. inzulinkou) do ošetřované oblasti, takže vpichy téměř nejsou cítit.

Ceník

Často kladené dotazy

Botulotoxin se nejčastěji využívá k vyhlazení vrásek:

  1. v oblasti čela
  2. mezi obočím – k vyhlazení tzv. mračivky
  3. v oblasti kolem očí
  4. nad horním rtem. Naše pracoviště se snaží aplikaci do oblasti horního rtu omezovat z důvodu možného částečného omezení pohybu horního rtu. Tyto vrásky je ale možné účinně odstranit pomocí kyseliny hyaluronové.

Aplikace botulotoxinu nevyžaduje znecitlivění. Látka se aplikuje tenkými jehličkami k nervovým zakončením konkrétního svalu. Celé ošetření trvá přibližně 10 min. Do 20 minut po zákroku se vyhladí drobné vpichy a nikdo na vás nepozná, že jste podstoupila proceduru. Výsledek je viditelný za 3-6 dní od aplikace.

Účinek botulotoxinu je dočasný a přetrvává 3-6 měsíců. Při opakovaných aplikacích se trvání efektu prodlužuje.

Po aplikaci byste si neměla 4–6 hodin lehnout do vodorovné polohy a neměla byste se předklánět. Po dobu tří dnů se nedoporučuje vykonávat nadměrnou fyzickou aktivitu a navštěvovat saunu nebo solárium.
I přes dlouholeté zkušenosti s uvedenou látkou se setkáváme s negativním postojem k této metodě; klientky mívají strach, že se jedná o jed.

Botulotoxin používaný v medicíně je naprosto bezpečný.
Na konci sedmdesátých let vyvinuli Dr. Scott a Dr. Shantz botulotoxin typu A pro člověka. V roce 2002 byl Botulotoxin schválen americkým úřadem pro kontrolu léčiv k ošetření mimických vrásek. V roce 2004 byl Botulotoxin schválen pro léčbu nadměrného pocení v oblasti podpaží. Nedávno se začal také používat k léčbě migrén.

  1. Klienti s akutní bakteriální nebo virovou infekcí. V tom případě je vhodné zákrok odložit, dokud nedojde k úplnému uzdravení.
  2. Těhotné a kojící klientky