Odstranění nadměrného pocení

Pocení je normální stav, kterým se organismus chrání před přehřátím. Je přirozené, když se potíme v teple, při tělesné námaze, když máme horečku nebo když máme strach. Lidé s hyperhidrózou se ale potí v klidu a při nízké teplotě až 5x více než ostatní. Nadměrné pocení, hlavně v podpaží a na dlaních, může být velmi obtěžující pro společensky aktivní lidi. K redukci nadměrného pocení dané oblasti se využívá aplikace botulotoxinu typu A. Princip spočívá v tom, že se zabrání převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy.

Ceník

Často kladené dotazy

Lékař po lokální dezinfekci vpichuje botulotoxin jemnou jehlou přímo do kůže v oblasti podpaží, dlaní nebo chodidel. Samotný zákrok je jednoduchý a probíhá velmi rychle. Počet vpichů závisí na oblasti, do které se botox aplikuje.
Efekt nastupuje po 48–72 hodinách a plně se rozvine do 2–3 týdnů.
Doba trvání efektu je individuální a pohybuje se od 6–9 měsíců.
Doba trvání zákroku: cca 10 minut
Bolestivost zákroku se značně liší podle místa aplikace. Zákrok je nenáročný, bez nutnosti použití anestezie v oblasti podpaží nebo dlaní.

V případě ošetření dlaní doporučujeme v následujících hodinách nenosit nic těžkého, řídit či dlaně jinak namáhat. Ošetřovanou oblast v den zákroku doporučujeme oplachovat pouze čistou vodou bez použití sprchových gelů.

Kontraindikací zákroku je těhotenství, které musí být absolutně vyloučené, dále kojení a akutní infekce