Chirurgické zákroky

Chirurgické zákroky

V MediEsté provádíme zákroky specializující se na okuloplastickou chirurgii. Mezi nejčastěji prováděné estetické zákroky v této oblasti patří zejména plastická operace horních a dolních očních víček.

Zatímco postupné přirozené stárnutí ovlivňuje vzhled celého obličeje, oblast kolem očí je velmi citlivá a náchylná jako první k viditelným projevům stárnutí. Jednou z nejčastějších příčin návštěv okuloplastického chirurga je pocit klientů, že akutně potřebují „udělat plastiku víček“, ale realita však může být zcela jiná.

Pokles víček může být způsoben dvěma specifickými jevy, resp. jejich kombinací. Prvním z nich je vznik přebytku kůže a tuku v oblasti horních víček, což způsobuje unavený a utrápený vzhled. Druhou příčinou je často postupný pokles obočí, resp. čela, což vytváří tlak na vnější část očního víčka. Jak se sestup obočí zvětšuje, může se zdát, že oči uvízly v trvalém zamračení. Někdy je však pokles očních víček způsoben i kombinací obou těchto procesů.

Na základě vyšetření specialistou a objasnění příčiny poklesu očních víček by měli pacienti podstoupit buď plastickou operaci horních víček, tzv. blefaroplastiku, nebo operaci tzv. brow-lift (pozvednutí obočí), případně lift čela, resp. obě operace.

Nejlepší způsob, jak zjistit, který postup je nejvhodnější ke korekci pokleslých očních víček, je prostřednictvím osobní konzultace a zhodnocení okuloplastickým chirurgem. Správná diagnóza je základní podmínkou k docílení optimálních výsledků.

Žádost o interní vyšetření před plánovanou operací v lokální anestezii ke stažení.

Plastická operace horních očních víček

Plastická operace horních očních víček

Oči jsou důležitou součástí celkového estetického vnímání obličeje a hrají zásadní roli ve vnímaní její celkové harmonii. Proto se plastická operace horních víček stala jednou z nejčastěji prováděných chirurgických zákroku na obličeji. Nejedná se však jenom o výkon estetický. Nadbytečná kůže horních víček může způsobovat i funkční potíže jako je zvýšené slzení, pálení očí, zarudnutí očí, zhoršené vidění, a dokonce i omezení šíře zorného pole.

Číst více

Plastická operace dolních očních víček

Plastická operace dolních očních víček

Oči jsou důležitou součástí celkového estetického vnímání obličeje a hrají zásadní roli ve vnímaní její celkové harmonii. Proto se plastická operace víček stala jednou z nejčastěji prováděných chirurgických zákroku na obličeji.

Cílem plastické operace očních víček je odstranění kožního nadbytku a pod ním protlačující se tukové tkáně, která zapříčiňuje starší a unavenější vzhled.

Číst více

Plastická operace asijských víček

Plastická operace asijských víček

Cílem této specializované operace horních víček není jen jejich omlazení, ale hlavně zvýraznění a nabytí širšího a otevřenějšího pohledu.

Číst více

Operace vnitřního očního koutku asijských očí – epikantoplastika

Operace vnitřního očního koutku asijských očí – epikantoplastika

Epikantus je kožní lalok nacházející se ve vnitřním koutku očních víček, který překrývá vnitřní část očního koutku. Tato řasa se vyskytuje u 2–5 % neasijské populace, zatímco u asijské populace se pohybuje mezi 40–90 %.

Epikantoplastika je estetický zákrok, při kterém se odstraňuje epikantální řasa (řasa ve vnitřním koutku), aby se prodloužila a otevřela vnitřní část oka. Zákrok se provádí v lokální anestezii a trvá přibližně 45 minut.

Lidé často kombinují epikantoplastiku s plastickou operací horních víček, aby dosáhli krásnějších a jasnějších očí.

Číst více

NIŤOVÝ FACELIFT – APTOS, EXCELLENCE VISAGE

NIŤOVÝ FACELIFT – APTOS, EXCELLENCE VISAGE

Se stárnutím kůže dochází k oslabování tkáně, úbytku obličejového tuku a ochabování podkoží. V postižených oblastech se to navenek projevuje jako povislá kůže (odborně ptóza). Tento stav se projevuje na tvářích, v okolí očí, obočí, spáncích a na krku, takže obličej působí starším dojmem. V minulosti byl jediným řešením tohoto problému chirurgický face-lift. Dnes mají klienti k dispozici méně invazivní metodu, která dokáže pozvednout, vytvarovat a zpevnit povadlou tkáň v oblasti obličeje a krku.

Číst více

Lifting obočí – Foxy eyes

Lifting obočí – Foxy eyes

V poslední době se stala velmi populární nová estetická procedura zvaná "foxy eyes". Tento zákrok si získal popularitu díky modelce Belle Hadid, která byla nominována za nejkrásnější ženu světa.

Číst více

Niťový lifting MINT™ PDO

Niťový lifting MINT™ PDO

Nitě PDO se staly oblíbenou minimálně invazivní alternativou chirurgického liftu obličeje.

MINT PDO lift je vysoce účinná a bezpečná metoda repozice ochablých tkání, která stimuluje tvorbu kolagenu, zlepšuje strukturu pokožky a dodává obličeji pevnější vzhled.

Číst více